Як вибрати термос. Тест термосів січень 2020 р.
Термос - це дуже практична і потрібна річ. Я користуюся різними термосами дуже часто: в подорож, в походах вихідного дня, при катанні на гірських лижах, при виїзді на пікнік, рибалку або навіть коли довго гуляю з собакою в прохолодну погоду.
Нещодавно виникла необхідність у покупці нового невеликого термос для напоїв, об'єднання об'ємом 0.7 - 0.8 л для 2-х чоловік. Але як правильно вибрати термос? Як зрозуміти який термос з безлічі варіантів підходить мені найбільше? У мережі можна знайте багато рейтингів, оглядів, порад і рекомендацій, але я вирішив провести самостійне тестування і визначити свій рейтинг кращих термосів. Благо така нагода трапилася, і у мене виявилося 11 примірників термосів для тестування.
Механіка тестування
На що звертати увагу при виборі термоса?
Я визначив для себе чотири основні показники: рівень термоізоляції, ціна, вага, зручність використання.
Найголовніша характеристика термоса - це здатність зберігати температуру напою якомога довше. Саме ця властивість відрізняє термос від простої фляги або пляшки. Ціна і вага термоса важливі для мене трохи менше, альо смороду теж будуть впливати на вибір. Ціна товару актуальна із зрозумілих причин: ніхто не хотів бі переплачувати. Вага термоса може бути не так важливий для автомандрівників або тих, хто використовує його стаціонарно. Я користуюся термосом у всіляких заходах і ношу його з собою в рюкзаку, тому вага важлива.
Різні характеристики мають різну «важливість», тому я використовую метод зважених оцінок. Наприклад термоізоляція важливіше ціни.
Щоб врахувати ступінь важливості показників за якими проводитися оцінка, я присвоїв їм коефіцієнт важливості, на який буду множити отримані балі:
- термоізоляція - 5
- ціна - 2
- вага - 2
- зручність - 1
Оцінка перших трьох характеристик - термоізоляція, ціна, вага проводитися за 10-бальною шкалою, а зручність використання - за 5-бальною, як найбільш суб'єкта єктивний показник. Рейтинг термосів визначається за сумою всіх балів, помножених на коефіцієнт важливості.
Для проведення тестування використовую два інструменти: кухонні ваги і термометр.
У кожен термос заливаю киплячу воду і заміряю температуру рідини через 3, 6, 9, 12 і 24 години. Термоси перебували на вулиці, за температури від +30 С до-20С в безвітряну погоду.
Всі термоси в тесті виготовлені з нержавіючої сталі, мають вакуумну термоізоляцію і обсяг близько 0.75 л (+/- 100 мл). Модель Thermos Mountain 900 має об'єм 0.9 л, тому що в лінійці Thermos Mountain просто немає термоса 0.75 л або схожого.
На результати рейтингу ніяк не вплинули постачальники термосів - всі моделі взяті з магазину. Це просто мій інтерес - як йдуть справи.
Перед тим як опублікувати отримані результати і склав свій рейтинг, зауважу, що в ньому перше місце не займає термос з кращими характеристиками термоізоляції. Кому важливі максимальні показники теплоізоляції, може скористатися графіком і вибрати найкращий термос за цим показником. На мій вибір вплинуло краще співвідношення всіх показників, тому найефективніший, але при цьому сильно дорогий термос не зміг посісти перше місце.
Всі тестувані термоси гідно виконали покладену на них функцію, і через 12 годин напій залишався гарячим - вище 60 0С.
Більшість термосів показали схожі результати, але три моделі бачили відмінні показники, значно вище за інших. Навіть через 24 години температура напою в них все ще не опустилася нижче 60 0С. Це Thermos Mountain 900, Zojirushi Stainless Bottle 0.8 і Stanley Master 0.7.
Результати термоізоляції. Який термос краще "тримає"
Термоси Thermos Mountain 900 і Stanley Master 0.7 не зайняли призові місця через досить високу вартість. Термос Zojirushi Stainless Bottle 0.8 посів друге місце, зумівши поєднати відмінні термоізоляційні показники і середню вартість.
Пора б уже перейти до самого рейтингу, але хочеться все ж особливо відзначити модель Thermos Mountain 900, який рекламується, як найлегший сталевий термос в своєму обсязі. І це так і є. Він виявився навіть лекше своїх побратимів, які мають на 200 мл менший обсяг. Думаю, що порівнявши з термосами, що мають обсяг 1 л, його місце у рейтингу буде набагато вище.
Отже, поїхали!
11-е місце (57,8 балів): Klean Kanteen TKPro Shale Black 0.75 L
За термоізоляції зайняв 7 місце, найдорожчий і досить важкий. По зручності використання - вищий бал. Термос зручно тримати в руці, він не вислизає з рук навіть в рукавицях завдяки шорсткому зовнішньому покриттю. Зручно і легко відкривати кришку, яка одночасно є і термокружкою великого обсягу (300 мл), що важливо. Посуд Kleen Kanteen багато хто вибирає з-за самого бренду, який відомий своєю боротьбою за екологію. Наприклад, в лінійці бренду є сталеві трубочки, щоб не купувати пластикові. Незважаючи на стильний мінімалістичний дизайн, зручність і екологічність (в термосі повністю відсутні пластикові деталі), він не зміг піднятися вище 11 місця в моєму рейтингу.
10-е місце (59,2 балів): Stanley Master Black 0,7 L
Серія посуд Stanley Master - це невбивані речі, максимально прості та ефективні у використанні, але можливо більш важкі. Це ще один хороший і надійний термос, який постраждав в моєму рейтингу через високу вартість і ваги. Особисто мені він сподобався більше всіх своїм компактним дизайном і при цьому великий кришкою-термокружкою (не люблю пити чай з маленьких кришечок). А гумове кільце на дні кружки привело в захват, так просто усунувши одне з незручностей. Хтось ще стикався з ситуацією, коли на слизькій чи мокрій поверхні, при наливанні напою, кришка зісковзує в бік? Так, бувало? Тут ця проблема вирішена. Кришка має зсередини вставку зі сталі, щоб напій не стикався з пластиком і не набравши його смак.
Чому я назвавши цей термос надійним? Через товщини нержавіючої сталі, яка застосовується для його виготовлення - 1 мм. Це вигідно відрізняє його від інших моделей. А також через простоту наливання: відкривши на підлогу обороту пробку, можна відразу наливати рідину. Я знаю, що існує інша система швидкого відкривання: кнопки-засувки. Альо я не можу назвати їх надійними при інтенсивному використанні. Два подібних замку у мене прийшли в непридатність через кілька років використання.
Альо цифри уперта річ: 3-е місце по термоеффектівності і 10-е в загальному рейтингу з-за високої вартості і найбільшої ваги (що можна пояснити застосовуваним матеріалом). Проте, Stanley Master безсумнівно підійде тим, кому більше важлива надійність, зносостійкість і зручність.
9-е місце (65,0 балів): Stanley Legendary Classic, 0.75 L
Важкуватий, третій за ціною і не зміг показати хороші результати термоізоляції (8 місце в цьому показнику). При цьому хочу відзначити, що термос зручний, має зносостійке покриття, а також удароустойчів (завдяки підвищеній товщині сталі - 1 мм).
8-е місце (68,0 балів): Zojirushi Vacuum Bottle Navy, 0.8 L
Мені здається цю модель спробували зробити універсальною. Термос нижче і ширше інших, має широке горлечко. У нього навіть поміщається ложка, а значить, його можна використовувати для їжі. Але це ж є і недоліком - через широку горловину відбуваються найбільші тепловтрати. В результаті - останнє місце по термоізоляції. Незручність при наливанні напою: широкий і гладкий термос незручно тримати однією рукою, є побоювання, що він вислизне. З переваг: ребриста пробка, яку зручно викручувати і ремінець для перенесення.
7-е місце (73,9 балів): Primus C & H Vacuum Bottle, 0.75 L
Ціна нижче середнього рівня, досить зручний у використанні: шорстка поверхня, ребриста пробка, але не зміг заробити високі бали по термоізоляції (9 місце по вимірах).
6-е місце (74,5 балів): Esbit Steel Vacuum Flask ISO, 0.75 L
Добротний німецький середнячок: ціна, термоізоляція і вага на середньому рівні. По зручності є претензії: занадто широкий, щоб зручно наливати напій однією рукою, але зате має в комплекті 2 чашки, а також запасну пробку. При цьому основна пробка з замком-клямкою, а запасна - проста гвинтова з прорізами для наливання, яку я вважаю більш надійною.
5-е місце (74,6 балів): Thermos FBB-750BC, 0.75 L
Звичайна серія термосів в лінійці Thermos. Звичайна, але теж хороша. Четверте місце з термоізоляції, середня ціна і 4 бали за зручністю використання - ті показники, які підняли цю модель на 5-е місце в рейтингу. Компактний, зручно лежить в руці, легко поміщається в кишеню рюкзака. Альо спокійно відкручувати кришку: гладка і слизька поверхня. Чи не найсуттєвіший недолік, але все ж.
4-е місце (75,9 балів): Thermos Mountain 900, 0.9 L
Вісь він - безперечний лідер по термоізоляції. Ніяких компромісів. Навіть після 24-х годин, рідина в ньому все ще була на 4 градуси вище нижньої межі температури, при якому вода вважається гарячою (600С). Максимальні 5 балів за зручність - це гумові накладки на дні і кришці термоса, які запобігають ковзанню і захищають від пошкоджень, а також зручна ребриста пробка з відкриванням в підлогу обороту і велика кришка - гуртка. Найлегший вага - 385 р. Ціна вище середнього, але не варто забувати, що термос має обсяг 900 мл і в порівнянні з цінами літрових термосів буде істотно вигравати.
3-е місце (76,6 балів): Tatonka Hot & Cold Stuff 0.75 L
Класика. Термос, який полюбився багатьом туристам за простоту і невисоку ціну. За хороші показники теплоізоляції і мінімальну вартість, заслужено посідає третє місце в рейтингу. До того ж має компактний дизайн: він легко поміщається в боковій кишені рюкзака і підстаканнику автомобіля. Альо має кришку маленького обсягу, яка при цьому занадто гладка і її важко відкривати у рукавицях.
2-е місце (77,4 балів): Zojirushi Stainless Bottle, Black, 0.8 L
Про якість термоізоляції цього термоса красномовно говорити 2 місце в тестуванні. Доступна ціна та маленька вага також істотно вплинули на результат. Він всього на 2 сотих бала відстає від лідера, і цілком міг би посісти перше місце. Я знизив бал за зручність через системи наливання, якої не дуже довіряю. Але для тих, хто так не вважає, дуже рекомендую зупинити свій вибір саме на ньому. Він зручно розташовується в руці, шорстка поверхня перешкоджає вислизанню, а виступи на кришці допомагають легше її відкривати.
1-е місце (77,6 балів): Tramp TRC-031, 0.75 L
Тарам-пам-пам. Дешевий не означає поганий. Переможець має низьку вартість, але цілком пристойний рівень термоізоляції (5-е місце). Дві кружки, матовое зносостійке і не слизьке покриття - це плюс до зручності використання. Невелика вага, невисока ціна. Кращий вибір для тих, хто хоче отримати гарну якість при оптимальній ціні.
У підсумку хочу зауважити, що будь-які рейтинги - це лише спроба систематизувати знання про властивості та характеристики товарів. Вибір все одно залишається за вами. В процесі написання статті я зробив несподіваний навіть для себе вибір: це Thermos Mountain 900 - четверте місце в рейтингу. Тільки вивчивши всі особливості моделей, я зрозумів, що для мого стилю використання термосів все ж важливіше максимальна термоізоляція, мінімальна вага і стійкість до зовнішніх впливів. Тому я готовий заплатити додаткову вартість за кращі характеристики.
Сподіваюся, моя стаття допоможе кожному зробити свій власний правильний вибір.
Джерело: bigbizon.ua/blog/snariazhenie/test-termosov-ianvar-2020
Вибрати Термос Tramp
- А що у вашому термосі?Рецепти для термосу, з якими ваше харчування у поході стане смачним і корисним